Kovo 20-ąją visame pasaulyje minima Žemės diena. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą.

2022 metų kovo 21 dieną ir „Lietavos“ 5-10 klasių mokiniai įvairiose pamokose paminėjo šią svarbią datą.

Penktos klasės mokiniai muzikos pamoką pradėjo pasakos ,,Saulės ir Mėnulio ginčas" klausymu. Išklausę įdomios pasakos, dirbdami grupėse atsakinėjo į viktorinos klausimus, po kurios džiugino linksmoji dalis - grojimas. Mokiniai grojo natūraliomis, ekologiškomis priemonėmis: kokosais, akmenukais, popieriniais puodeliais. Šauniai pamuzikavę, atliko kūrybinę užduotį: piešė piešinį pavadinimu ,,Skambanti Žemė“ ir rašė, kuo kiekvienas prisideda, kad mūsų Žemė būtų tvari.

Šeštokai per matematikos pamoką minėdami Pasaulinę Žemės dieną dar kartą susipažino su Baltijos jūra. Ėmėsi skaičiuoti Baltijos jūros užterštumą sunkiaisiais metalais. Mokiniai sužinojo, kad žmogui pavojinga sunkiųjų metalų savybė yra gebėjimas kauptis organizme ir kad dėl žmogaus aktyvios veiklos Baltijos jūroje šių metalų kiekis viršija net kelis kartus leistiną normą. Šeštokai su nerimu skaičiavo Baltijos jūros dugno, virstančio dykuma, plotą. Šeštokų teigimu, Pasaulinės Žemės dienos minėjimas dar kartą priminė – turime gyventi ir tvarkytis taip, kad būtų saugu ir gera visiems gyventi šioje Žalioje planetoje. O kad taip įvyktų, turime to siekti kartu su visais pasaulio vaikais.

Septintos klasės mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje Kahoot platformoje žaidė žaidimą Žemės dienos tema ir, dirbdami komandomis, kūrė linkėjimus Žemei bei nupiešė ją ateityje.

Aštuntokai chemijos pamokoje prisilietė prie oro, vandens ir dirvožemio taršos problemų. Samprotavo ir diskutavo, kodėl yra svarbu išsaugoti tyrą orą, švarų vandenį, turtingą gamtą, akį džiuginantį kraštovaizdį bei gyvenamąją aplinką. O po diskusijos skaičiavo, kiek į aplinką išmetama anglies dioksido, kuris skatina šiltnamio efektą ir negailestingą ledynų tirpimą.

Devintos klasės mokiai anglų kalbos pamokoje atliko įvairias, savo pasiruoštas veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti. Pamoką mokiniai pradėjo nuo pristatymo apie Žemės dieną ir jos kilmės istorijos. Tuomet žiūrėjo dokumentinį filmą anglų kalba apie Žemės kaip planetos svarbą, kuriame išgirdo priežastis, kodėl ši diena buvo pradėta švęsti ir kaip ji švenčiama. Po filmo devintokės organizavo diskusiją, uždavė keletą klausimų išgirstai informacijai įtvirtini. Pamokos pabaigoje devintokai žinias pasitikrino atlikdami interaktyvų testuką apie šios dienos svarbą Lietuvai Quizizz platformoje. Mokiniai ne tik praplėtė savo žinias, bet taip vieni kitus išmokė bent po kelis naujus žodžius, lavino anglų k. kalbinius įgūdžius.

Vyriausieji minėjimo dalyviai, dešimtokai, per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką žiūrėjo filmuką apie Žemę, dalijosi mintimis, kas Žemėje yra gražiausia.

Renginio organizatoriai A. Jampolceva, V. Marozas, G. Pranckevičienė

07a.jpg