banner

Fizinis aktyvumas itin svarbus sveikos gyvensenos veiksnys. Svarbu paminėti, jog nebūtina intensyviai sportuoti, jog pajustume teigiamą judėjimo naudą. Sveikatą gerinantis fizinis aktyvumas gali būti įtrauktas į mūsų kasdieninę veiklą, tokią kaip namų ruoša, laisvalaikis ir pnš. Lietavos” pagrindinėje mokykloje birželio 20d. buvo organizuojama Sporto ir sveikatingumo diena”. Nepamokinę ugdymo veiklą 5-10 kl. mokiniams vedė fiz. ugdymo mokytojas Arūnas Čekanavičius ir visuomenės sveikatos specialistė Greta Sakalauskaitė.

Šio renginio tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos principus, skatinti aktyviai ir saugiai leisti laisvalaikį. Vaikams reikėjo atlikti įvairias fizines rungtis: atsispaudimus, kabojimą ant skersinio, kliūčių ruožą. Vėliau komandos rinkosi žaisti tinklinio žaidimo. Visuomenės sveikatos specialistė pasakojo apie galimus pavojus vasaros metu, saugų elgesį prie vandens telkinių, galinčius pakenkti vabzdžius (erkes, uodus, bites) ir būdus kaip jų išvengti. Mokiniams ne tik buvo pasakojama apie pavojingas gyvybei situacijas, bet ir rodoma kaip elgtis ir pagelbėti žmogui užspringus, tvarstyti žaizdas, imobilizuoti galūnes. Visoms renginyje dalyvavusioms klasėms buvo įteiktos padėkos.

Tikimės, kad gautos žinios padės saugoti save ir kitus, o naujus mokslo metus mokiniai pradės sveiki, pailsėję ir aktyviai praleidę vasarą.

Visuomenės sveikatos specialistė Greta Sakalauskaitė

288230373_398248005688536_3802308482691787019_n.jpg