„Lietavos” pagrindinėje mokykloje minint pasaulinę Stuburo dieną, pradinių klasių ir 5, 7kl. mokiniams netradicinę fizinio ugdymo pamoką „Taisyklinga laikysena“ vedė fiz. ugdymo mokytojas Arūnas Čekanavičius ir visuomenės sveikatos specialistė Greta Sakalauskaitė.

Pamokos tikslas – pabrėžti fizinio aktyvumo ir laikysenos gerinimo svarbą užkertant kelią stuburo pažeidimams. Mokyklinio amžiaus vaikų tarpe vyksta ryškūs laikysenos pakitimai, todėl svarbu akcentuoti netaisyklingos laikysenos priežastis – neteisingą sėdėjimą suole pamokos metu, ar ruošiant namų darbus namuose, kuprinės nešiojimą ant vieno peties, judėjimo stoką. Netaisyklinga laikysena augant vaikui sukelia raumenų įtampą ir disbalansą, deformuoja sąnarius ir stuburą, sutrikdo vidaus organų veiklą, sumažina fizinį aktyvumą ir pajėgumą, kas neigiamai veikia ir psichinę sveikatą.

Vykdant šią akciją kiekvienoje klasėje buvo matuojamas mokinio svoris, atskirai kuprinės svoris, įsivertinta ar mokinių kuprinės atitinka reikalavimus.

Visuomenės sveikatos specialistė Greta Sakalauskaitė