Lapkričio 9-15 dienomis rengiama kasmetinė Šiaurės šalių literatūros savaitė.

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema - Šiaurės šalys ir pasaulis.

Skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį.

Ankstų pirmadienio rytą į skaitymus rinkosi trečios klasės mokiniai kartu su mokytoja Daiva Griniene. Skaitėme ištrauką iš K. Roskifte knygos „Visi iki vieno“. Prieš skaitymus kiekvienas klausytojas gavo po numerį. Išgirdę paminint savo skaičių, ji iškeldavo ir parodydavo kitiems. Ir gavo užduotį juos nuspalvinti ir dekoruoti. Paskaičius ištrauką vaikai ieškojo bibliotekoje paslėptų saldžių siurprizų.

Septintos, aštuntos klasės mokiniams vyko virtualūs skaitymai. Kartu su lietuvių kalbos mokytoja Loreta Lenčiauskiene vaikai skaitė ištrauką iš J. Wegelius knygos „Žudiko beždžionė“. Skaitymo teksto  įdėmiai klausėsi katinas Šiaušius.

Su penktos klasės mokiniais ir jų auklėtoja Lilija Kulitiene žiūrėjome filmuką apie Šiaurės šalių rašytojus, prisiminėme kokius žinome Šiaurės rašytojų kūrinius. Taip pat klausėmės įgarsintos ištraukos iš knygos „Žudiko beždžionė“. Gavo užduotį rasti bent vieną egzotišką daiktą namuose ar mokykloje ir jį nufotografuoti.

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje skirta visiems. Įvairių gebėjimų mokiniai kartu su specialiąją pedagoge Jolita Tumėniene ankstų rytą pasinėrė į skaitymus, kurie leido mintimis pakeliauti po tolimas šalis, susipažinti su Šiaurės šalių literatūros herojais, jų gyvenimo būdu, tradicijomis. Šį sykį mokiniai „keliavo“ į tolimąjį Korvatunturį ir sužinojo kaip mažasis nykštukas Vilė ruošėsi Kalėdoms ir kokių dvylika dovanų jis paruošė Kalėdų seneliui...

Savaitės metu bibliotekoje buvo įkurdintas kampelis su Šiaurės šalių rašytojų knygomis.

Bibliotekininkė Violeta Leigienė