2020 metais rugsėjo 11 dieną Kauno pedagogų kvalifikaciniame centre Kauno apskrities pedagogams vyko kvalifikacinis renginys „Erasmus+ projekto „Sveika ir saugi ugdymosi aplinka mokykloje“ („Health Credu“) sukurtos metodikos bei internetinių įrankių taikymas ugdymo procese“.

Renginys inicijuotas šio projekto pagrindinio koordinatoriaus - Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos bei projekto partnerių  TOFI ( Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centras ) ir SPI (Socialinių projektų institutas). Renginyje pristatyta sukurta ir testuota sveikos gyvensenos metodika. SPI pristatė tik tarpinius rezultatus, tačiau jau iš jų galime teigti, jog METODIKA GALI DARYTI ŽENKLIĄ ĮTAKĄ mokinių mokymosi rezultatams, įsitraukimui į ugdymo procesą bei motyvacijai. Tam, kad frazę „gali daryti“ pakeistume „daro“ reikėtų atlikti mokslinius tyrimus su didesniu kiekiu respondentų. Tai nebuvo projekto tikslas. Mes kūrėme metodiką, kuria galėtume išmokyti vaikus sąmoningos ir sveikos gyvensenos įgūdžių įprastame ugdymo procese.

Pasak projekto partnerio TOFI atstovo, metodikos kūrėjo A. Šabajevo, sveika gyvensena dažnam iš mūsų atrodo jau gerai žinoma ir atsibodusi tema. Tačiau iš tiesų mus supa chaosas šia tema. Mokinių tarpe vyrauja dvi problemos – mityba ir fizinio aktyvumo stoka. Seminaro metu jis atskleidė kaip šias problemas pristatyti vaikams, kaip su jais kalbėti, kokius interaktyvius produktus naudoti.

Konferencijos metu buvo paneigtas mitas, jog sveikas maistas nėra skanus, dalyviai vaišinosi partnerio TOFI atstovės G. Šabajevienės pagamintais sveikais užkandžiais.

Jonavos „ Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokytojų komanda, kuri pilotavo šią sukurtą metodiką savo pamokose, pristatė praktinius darbo su vaikais rezultatus, keletą metodų išbandė su konferencijos dalyviais. Taikant šią metodiką labai svarbus aktyvus mokytojo įsitraukimas į veiklas.

Visą informaciją ir metodiką, pilotuotą mokykloje su vaikais galima rasti internetinėje svetainėje http://www.healthcredu.eu/?lang=lt

Seminare buvo pateikta daug naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną, būdų jos įgūdžiams lavinti, interaktyvių ir ne tik įrankių, padėsiančių tai daryti. Amerikiečių rašytojas ir antropologas K. Kastaneda sako: „Gerai įsižiūrėk į kiekvieną kelią. Bandyk jį tiek, kiek reikės. Tada paklausk savęs ir tik savęs... ar kelias turi širdį... Jei taip – kelias geras, jei ne – iš jo jokios naudos“. Taigi linkime iš gausybės informacijos atsirinkti tai, kas tiks Jums ir Jūsų mokiniais.

Projekto „Health Credu“ komanda