Bibliotekininkė Violeta Leigienė

Ketvirtadienis 8:00 - 14:30

Penktadienis 8:00 - 14:30

Tikslai:

• Užtikrinti nenutrūkstamą informacinio centro, atitinkančio pedagoginių naujovių, ugdymo metodikų, informacijos paieškos ir sklaidos funkcijas, veiklą.
  • Sudaryti sąlygas mokyklos bendruomenės nariams gauti visą ugdymo procesui reikalingą informaciją.
  • Siekti kokybiško informacijos šaltinių prieinamumo.
  • Visapusiškai tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius.
  • Siekti, kad mokyklos biblioteka taptų naujų idėjų kaupimo, skleidimo ir įgyvendinimo vieta.
  • Sukurti patrauklią mokymosi aplinką, kurioje lengviau realizuoti šiuolaikinio ugdymo reikalavimus.

Apie biblioteką

„Lietavos“ pagrindinė mokykla savo darbą pradėjo 1937 m., kaip Geležinkelio stoties pradinė mokykla. Pirmas įrašas bibliotekos inventorinėje knygoje padarytas 1960 m. Bendruomenės nariai gali naudotis kompiuterizuota skaitykla, mokomosiomis kompiuterinėmis programomis. Bibliotekoje vyksta integruotos pamokos kartu su lietuvių, matematikos, technologijų, dailės, pradinių klasių mokytojais. Bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybines ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus. Mokyklos bibliotekoje organizuojami įvairūs renginiai. Biblioteka savo darbą derina su mokyklos veiklos tikslais ir uždaviniais, aktyviai dalyvauja mokymo ir ugdymo procese rengiant mokinius ilgalaikiam savarankiškam mokymuisi, ugdant informacinio raštingumo bei kritinio mąstymo įgūdžius, vadovauja informacijos paieškai bei atrankai kaupiant reikalingą informaciją įvairiose laikmenose, sudarant galimybes mokyklos bendruomenei naudotis šiuolaikinėmis informacijos technologijomis.

Bibliotekos – informacinio centro  teikiamos paslaugos

• Dokumentų išdavimas.
    • Informacijos paieška pagal skaitytojų užklausas.
    • Kopijavimas.
    • Internetas.
    • Mokomosios kompiuterinės programos.
    • Vaizdo ir garso medžiagos paruošimas pamokoms.
    • Konsultacijos darbui su kompiuteriu.