Kovo 27-31 dienomis Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokyklos vyko „Baltų šalių literatūros savaitė“ inicijuota rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio. Projekto tikslas – populiarinti skaitymą, giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus.

Mokykloje Baltų šalių savaitę pradėjo dailės mokytoja A. Draugelienė. Ji vedė pamoką septintų klasių mokiniams „Latvių tautinis kostiumas“. Mokiniai susipažino su latvių regionams būdingais tautiniais kostiumais, piešė atskiras detales ir ornamentus.

Kovo 28-oji diena buvo skirta latvių literatūros skaitymams su vyresniųjų klasių mokiniais. Penktos klasės mokiniai susipažino su R. Skrebele knygos „Janio B. dienoraštis“ herojumi, paskaitė ištraukas. O aštuntokai su M. Dobele knygos „Neteisingo gyvenimo mokykla“ herojės Mėtos siekiu pritapti prie bendraamžių, apie jos patiriamas pirmąsias jausmų audras.

Skaitymai vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamoku metu, kartu su mokytoja L. Lenčiauskiene.

Informacinių technologijų mokytoja G. Ramanauskaitė-Kedikienė vedė integruotą pamoką aštuntos klasės mokiniams „Latvijos tautinių raštų motyvai“ (programa MS Excel).

Su mažiausiais „Lietavos“ mokyklos mokinukais, pirmokėliais, skaitėme latvių pasakas iš knygų „Gražiausios latvių pasakos“ ir A. Saksės „Milžinų šauksmas“. Vaikai klausėsi sekamų pasakų originalo kalba, ieškojo panašiai skambančių žodžių.

Kovo 31 dieną mokykloje vyko baigiamasis renginys skirtas baltų šalių savaitei, integruota geografijos ir muzikos pamoka „Baltų šalys“. Pamoką vedė mokytojos V. Ivinskaitė ir B. Krievinienė. Šeštos klasės mokiniai susipažino su Latvijos gamta, kultūra, istoriniu paveldu. Taip pat buvo supažindinti su Latvijos liaudies instrumentais. Atliko įvairias mokytojų pateiktas užduotis. Mergaitės latviškai padainavo liaudies dainą „Apie meilę ir rožes“. Šeštokė Milda paskaitė padavimą apie Latvijos vėliavą.,

Visą savaitę mokyklos bibliotekoje veikė latvių literatūros paroda. Kiekvieną dieną vaikai atsakydavo į Dienos klausimą apie Latviją.

Latvijos mokyklos taip pat prisijungė prie šio projekto. Susipažino su lietuvių autorių literatūra, gamta, kultūra, gamino nacionalinius patiekalus. Visa projekto informacija skelbta socialinio tinklapio Facebook paskyroje „Baltų šalių literatūros savaitė“.

Savaitės metu formavosi teigiamas požiūris į skaitymą, prasiplėtė akiratis, padidėjo susidomėjimas giminiškos tautos kultūra.

Bibliotekininkė Violeta Leigienė